Między kąpielami - komfort szybkiej toalety

Jeśli z różnych powodów kąpiel nie jest możliwa (wiek psa, choroba, macierzyństwo lub zwyczajnie brak czasu) można wyczyścić sierść na sucho przy pomocy specjalnych pudrów, lotionów lub nasączonych środkiem czyszczącym chusteczek.
Wszystkie te preparaty są bardzo łatwe w użyciu, stosuje się je przeważnie w czasie szczotkowania, nie wymagają spłukiwania. Przywracają sierści czystość i pozostawiają miły świeży zapach.

pliki/artykuly/miedzy1.jpgLaboratoires Hery proponuje trzy niezwykle wygodne w użyciu preparaty pozwalające utrzymać sierść w czystości bez użycia wody.

Dla psów i kotów o włosie gęstym i niezbyt długim idealne są preparaty w postaci pudrów, np. Shampooing Sec Poils Longs, lub Shampooing Sec Poils Blancs.
Rozpylone na sierści wchłaniają tłuszcz i brud, a szata po wyszczotkowaniu staje się pachnąca, czysta i miła w dotyku.


Dla psów o włosie długim i jedwabistym wskazane jest użycie specjalnego lotionu Lotion Tout Pelage. Są dwie metody użycia tego preparatu:

1. Skropić nim rękawicę frotte i dokładnie wytrzeć sierść, brud pozostanie na rękawicy. Ta metoda jest polecana dla wszystkich psów gładko i krótkowłosych oraz dla szczeniąt.

2. Naciągnąć na drucianą lub włosianą szczotkę warstwę waty, skropić ją lotionem i dokładnie wyszczotkować sierść zmieniając w miarę potrzeby zabrudzoną watę na czystą. Ten sposób pozwala przywrócić czystość wszystkim rodzajom sierści, zwłaszcza psom długowłosym. Nie nadaje się natomiast dla psów gładkowłosych, które lepiej czyścić zwilżoną lotionem rękawicą.Dla wszystkich psów bez wyjątku bardzo wygodne w użyciu są opracowane na bazie kolagenu chusteczki czyszczące.

Przy ich pomocy można szybko doprowadzić sierść do porządku, są nieocenione w domu, w podróży, w samochodzie. Dla wszystkich psów dużych i małych, również chorych i w podeszłym wieku, dla których normalna kąpiel jest zbyt męcząca.

 

 

Powrót na górę strony