Psy gładko i krótkowłose

pliki/artykuly/dog.jpg
S
ZCZOTKOWANIE


Psy o krótkiej, przylegającej sierści gubią włos w dużych ilościach zwłaszcza, gdy większość czasu spędzają w ciepłych i suchych pomieszczeniach. Dlatego należy je codziennie szczotkować gęstą włosianą szczotką i na bieżąco usuwać wypadający włos. Nie będzie wtedy wbijał się w dywany, kanapy i ubrania właściciela. Ilość wypadającego włosa można wyczuwalnie zmniejszyć spryskując sierść przy każdym szczotkowaniu odżywką regenerującą Dermo-reparateur Peaux Sensibles.


KĄPIEL

Częstotliwość kąpieli: raz w miesiącu.
Przy normalnej, zdrowej sierści można zarówno do pierwszego jak i drugiego mycia stosować szampon Shampooing Poils Courts. Przy sierści matowej, przesuszonej i wymagającej zregenerowania, wskazane jest użycie przez pewien czas szamponu regenerującego Shampoing Peaux Sensibles, tak długo, aż włos nie wróci do dobrej kondycji.
Jeśli chcemy poprawić barwę sierści, wówczas:
• Pierwsze mycie szamponem dostosowanym do koloru, który wymaga zintensyfikowania: Shampooing Poils Blancs (biel), Shampooing Poils Noirs (czerń) lub Shampooing Poils Abricot (złoto, brąz)

     Szampony intensyfikujące kolor:
pliki/artykuly/1 szampon Poils Blancs.jpg pliki/artykuly/1 szampon Poils Noirs.jpg pliki/artykuly/1 szampon Poils Abricot.jpg

• Drugie mycie szamponem dostosowanym do rodzaju i kondycji sierści: Shampooing Poils Courts - przy sierści normalnej, lub Shampooing Peaux Sensibles - przy sierści przesuszonej i zniszczonej.
Jeśli kolor jest bardzo zszarzały, a pies ma być wystawiany, dla szybszego efektu do drugiego mycia można zastosować ponownie szampon koloryzujący.
Po umyciu bardzo wskazane jest nałożenie balsamu-odżywki regenerującej Apres-shampooing Peaux Sensibles. Nawilża i wzmacnia włos, dzięki czemu sierść jest bardziej elastyczna i lśniąca.

     Szampony i balsam dla sierści krótkiej:
pliki/artykuly/1 szampon Poils Courts.jpg szampon Peaux Sensibles.jpg balsam Peaux Sensibles.jpg


MIĘDZY KĄPIELAMI

Jeśli nie mamy czasu na kąpiel, można przywrócić sierści czystość przecierając ją rękawicą frotte spryskaną preparatem Lotion Tout Pelage. Cały brud zostaje na rękawicy a sierść jest czysta i pachnąca.


POZOSTAŁE ZABIEGI PIELĘGNACYJNE

Codziennie - czyszczenie oczu płatkiem kosmetycznym nasączonym żelem Soin des Yeux . Pozwoli to nie tylko usunąć zanieczyszczenia z kącików oczu, ale także usunąć szpecące żółte zacieki, tzw. ślady łez.
Raz na tydzień - czyszczenie uszu przy pomocy żelu Soin des Oreilles
Dwa razy w tygodniu, lub jeśli trzeba, nawet codziennie - spryskiwanie zębów preparatem Soin Tartre Haleine, który wspomaga utrzymanie higieny jamy ustnej i zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego.
Raz w miesiącu - skracanie pazurków, a w zimie wycinanie włosów między opuszkami. W zależności od potrzeby smarowanie opuszek żelem Soin des Coussinets.

     Preparaty do utrzymania higieny:
Soin des Yeux.jpg Soin des Oreilles.jpg Soin Tartre Haleine.jpg Soin des Coussinets.jpg


LABORATORIUM HERY RADZI:

Jeśli psy gładkowłose (dobermany, boksery, mastiffy,) gubią włos przez cały rok, oznacza to, że sierść jest przesuszona. W tym przypadku należy szczotkować ją 2-3 razy w tygodniu, zawsze po spryskaniu odżywką regenerującą Dermo-reparateur Peaux Sensibles aż do uzyskania wyraźnej poprawy, tzn. do czasu, kiedy włos przestanie wypadać. Niezależnie od tego, dla poprawy wilgotności w mieszkaniu można na grzejnikach zawiesić pojemniki z wodą.

 

Powrót na górę strony