Szczenięta

pliki/artykuly/szczeniaki.jpg
S
ZCZOTKOWANIE


Przyzwyczajanie psa do grzebienia i szczotki zaczynamy od 2-3 miesiąca życia, mimo, że włos jest jeszcze krótki, nie filcuje się i właściwie nie trzeba go czesać. Na tym etapie najważniejsze jest zdobycie jego zaufania. Do zabiegów pielęgnacyjnych przystępujemy wtedy, gdy pies jest zmęczony i senny. Kładziemy go na kocu, czyścimy uszy, oczy i szczotkujemy sierść bardzo delikatnie, by wszystko, co robimy było dla niego przyjemnością. Jeśli pies nie boi się aerozolu, możemy jego sierść spryskać odżywką.


CZYSZCZENIE SIERŚCI NA SUCHO


Najpierw o czystość szczeniąt dba ich mama, zanim przyjdzie czas na pierwszą kąpiel, czyścimy je preparatem Lotion Chiot lub specjalnymi chusteczkami Lingettes Chiot.
Najlepiej spryskać sierść lotionem a potem wytrzeć ją do sucha miękką szmatką. Sierść będzie czysta i pachnąca. Bardzo przydatne, szczególnie poza domem, w samochodzie są wilgotne chusteczki, przy pomocy których można łatwo i szybko doprowadzić szczenięcą sierść do idealnego porządku.


KĄPIEL

Pierwszą kąpiel powinno poprzedzić oswojenie szczeniaka z wanną i co szczególnie ważne – z suszarką. Pieska myjemy specjalnym szamponem dla szczeniąt Shampooing Chiot, jeden raz, co z reguły w zupełności wystarcza. Pomieszczenie musi być ciepłe i wolne od przeciągów, bo kąpiel maluchowi nie zaszkodzi, ale przeciąg jest dla niego niebezpieczny. Po spłukaniu odciskamy sierść ręcznikiem i suszymy delikatnie ciepłą suszarką uważając, by nie dmuchać mu w nos. Po kąpieli nie powinien wychodzić na dwór.

     Preparaty do pielęgnacji szczeniąt:
szampon Chiot.jpg lotion Chiot.jpg chusteczki Chiot.jpg


POZOSTAŁE ZABIEGI PIELĘGNACYJNE

U szczeniąt nie ma zazwyczaj problemów z oczami lub z uszami warto jednak psa przyzwyczaić do ich czyszczenia, bo w przyszłości nie będzie się przed tym bronić.
Codziennie - czyszczenie oczu płatkiem kosmetycznym nasączonym żelem Soin des Yeux. Raz na tydzień - czyszczenie wewnętrznej strony małżowiny usznej delikatną miękką szmatką zwilżoną żelem Soin des Oreilles
Dwa razy w tygodniu począwszy od 3 - 4 miesiąca życia, przecieranie zębów palcem owiniętym szmatką nasączoną żelem Soin Tartre Haleine, żeby zapobiec powstawaniu kamienia nazębnego i przyzwyczaić psa do czyszczenia zębów.
Raz w miesiącu - skracanie pazurków, a w zimie wycinanie włosów między opuszkami i smarowanie opuszek żelem Soin des Coussinets.

     Preparaty do utrzymania higieny:
Soin des Yeux.jpg Soin des Oreilles.jpg Soin Tartre Haleine.jpg Soin des Coussinets.jpg


LABORATORIUM HERY RADZI:

Jak najwcześniej przyzwyczajać psa do zabiegów pielęgnacyjnych, nawet, jeśli na tym etapie wydaje się to całkowicie zbędne.  Jest wiele ras, które wymagają bardzo systematycznej pielęgnacji, pies przyzwyczajony do nich od pierwszych miesięcy życia będzie się im poddawał bez protestu, a jeśli nagrodzimy go pieszczotą i smakołykiem – z przyjemnością. Jest to naprawdę wielki komfort dla właściciela!

 

Powrót na górę strony