Sierść sucha, zniszczona

pliki/artykuly/zniszczony wlos.jpg


Duże nasłonecznienie w lecie, suche powietrze w mieszkaniu i sól na ulicach w zimie, skłonność do alergii oraz nieodpowiednia dieta mogą stać się przyczyną problemów z sierścią. Jeśli pies się drapie, jego włos staje się suchy, matowy, wypada poza okresem linienia, a na skórze pojawia się łupież - oznacza to, że do pielęgnacji potrzebne są kosmetyki regenerujące skórę i sierść.


SZCZOTKOWANIE

Dla zregenerowania włosa wskazane jest regularne szczotkowanie sierści 2 -3 razy w tygodniu, zawsze po uprzednim spryskaniu odżywką regenerującą Dermo-reparateur Poils Sensibles. Używana z odległości 15-20 cm nie zatłuści włosa, można ją więc używać dowolnie często, tak długo, aż znikną wszystkie oznaki przesuszenia.


KĄPIEL

Do kąpieli psów skłonnych do alergii oraz tych, których sierść jest słaba, przesuszona i zniszczona, stosujemy szampon regenerujący Shampooing Peaux Sensibles. Po dwukrotnym umyciu i bardzo dokładnym spłukaniu sierści nakładamy balsam-odżywkę Apres-shampooing Peaux Sensibles, którą również spłukujemy. Jeśli jest ładna pogoda można po dokładnym odciśnięciu ręcznikiem pozostawić sierść do wyschnięcia na świeżym powietrzu, żeby dodatkowo nie wysuszać jej suszarką. 
W przypadku sierści bardzo zniszczonej doskonałe efekty daje następująca kuracja:
W ciągu dwóch tygodni kąpiemy psa trzykrotnie. Za każdym razem przed kąpielą spryskujemy sierść bardzo obficie odżywką Dermo-reparateur Poils Sensibles tak, żeby była wyraźnie wilgotna. Zawijamy psa w ręcznik i pozwalamy mu na dowolnie długą drzemkę. Im dłużej, tym lepiej. Pies powinien być po spacerze, wtedy śpi spokojnie i nie ma ryzyka, że będzie się ocierał o meble. Sierść wchłonie większość olejków, resztę usuniemy w czasie kąpieli.
Myjemy psa dwukrotnie szamponem Shampooing Peaux Sensibles, a po spłukaniu i osuszeniu ręcznikiem nakładamy na 2-3 minuty balsam Apres-shampooing Peaux Sensibles. Płuczemy ponownie i suszymy sierść umiarkowanie ciepłą suszarką.

     Kosmetyki do regeneracji sierści:
szampon Peaux Sensibles.jpg balsam Peaux Sensibles.jpg odzywka Dermo Reparateur.jpg

LABORATORIUM HERY RADZI:

Kuracja regenerująca może być stosowana nawet przy chorej, podrażnionej skórze. Przeprowadzona w okresach rekonwalescencji i po szczeniakach przyspieszy powrót sierści do idealnej kondycji.

 

Powrót na górę strony