Sierść biała i jasna

pliki/artykuly/pudel.jpg
S
ZCZOTKOWANIE


Zaleca się szczotkowanie 2-3 razy w tygodniu w zależności od długości sierści, zawsze po spryskaniu specjalną odżywką dla białej sierści Dermo-protecteur Poils Blancs, która odżywia, działa antystatycznie i ułatwia rozczesywanie, ale nie powoduje żółknięcia włosa.


KĄPIEL

Aby utrzymać idealną biel należy do każdej kąpieli stosować szampon intensyfikujący kolor Shampooing Poils Blancs. Można go używać przez dłuższy czas, ponieważ nie zawiera chemicznych wybielaczy, nie niszczy i nie wysusza włosa. Widoczny efekt jego działania osiąga się po 2-3 kąpielach wykonanych w ciągu dwóch tygodni. 
Po kąpieli, na odciśniętą ręcznikiem sierść nakładamy specjalną odżywkę dla białej sierści Apres Shampooing Poils Blancs.

     Kosmetyki dla białej sierści:
pliki/artykuly/1 szampon Poils Blancs.jpg pliki/artykuly/1 balsam Poils Blancs.jpg pliki/artykuly/1 odzywka Dermo Protecteur.jpg


MIĘDZY KĄPIELAMI

Wszystkie zaniedbania pielęgnacyjne są szczególnie widoczne na białej sierści, która w dodatku bardzo często ma tendencję do żółknięcia. Nieocenionym i niezbędnym preparatem do utrzymania białej sierści w czystości jest Shampooing Sec Poils Blancs, delikatny puder w aerozolu, który bez użycia wody potrafi przywrócić czystość i idealną biel oraz dodatkowo zwiększyć jej objętość.
Z tego względu dla białych psów o jedwabistej, długiej sierści, między kapielami, bardziej wskazany będzie lotion Lotion Tout Pelage, który nie usztywnia i nie napusza sierści.

     Preparaty do utrzymania bieli:
pliki/artykuly/1 puder Poils Blancs.jpg pliki/artykuly/1 lotion Tout Pelage.jpg


POZOSTAŁE ZABIEGI PIELĘGNACYJNE

Codziennie - czyszczenie oczu płatkiem kosmetycznym nasączonym żelem Soin des Yeux . Pozwoli to nie tylko usunąć zanieczyszczenia z kącików oczu, ale także usunąć szpecące żółte zacieki, tzw. ślady łez.
Raz na tydzień - czyszczenie uszu przy pomocy żelu Soin des Oreilles
Dwa razy w tygodniu, lub jeśli trzeba nawet codziennie, spryskiwanie zębów preparatem Soin Tartre Haleine, który wspomaga utrzymanie higieny jamy ustnej i zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego.
Raz w miesiącu - skracanie pazurków a w zimie wycinanie włosów między opuszkami. W zależności od potrzeby smarowanie opuszek żelem Soin des Coussinets

     Preparaty do utrzymania higieny:
Soin des Yeux.jpg Soin des Oreilles.jpg Soin Tartre Haleine.jpg Soin des Coussinets.jpg


LABORATORIUM HERY RADZI:

Wszystkie preparaty zawierające olejek norkowy po dłuższym używaniu spowodują żółknięcie sierści. Dlatego też do szczotkowania białej sierści należy stosować wyłącznie odzywkę Dermo-protecteur Poils Blanc, która nie zawiera olejków i nie powoduje żółknięcia sierści.

Bardzo pomocny w przygotowaniu białych psów do wystaw, szczególnie tych o obfitej, puszystej sierści, jest puder Shampooing Sec Poils Blancs. Przy jego pomocy można znacznie powiększyć objętość włosa. W tym celu należy spryskać sierść z odległości 15 cm, odchylając kolejne warstwy owłosienia, w taki sposób by dotarł aż do skóry, pozostawić na kilka minut i lekko wyszczotkować. Przy jego pomocy można zamaskować szpecące zażółcenia pod oczami, w kącikach pyszczka i przy odbycie. Wystarczy z odległości 2-3 cm spryskać przebarwienia tuż przed wejściem na ring i już nie szczotkować.

W trosce o idealną biel należy unikać:
• grzebieni i szczotek z tandetnego metalu, które brudzą sierść
• preparatów zawierających zbyt dużo olejków a zwłaszcza olejku norkowego, który powoduje żółknięcie sierści i pogorszenie koloru,
• spacerów po mokrej, pełnej połamanych gałęzi trawie

 

Powrót na górę strony